Iwełka Iwla 2 - 5 Zamczysko Mrukowa

Bramki: 4' K.Kmiecik, 25' K.Bilski 43'45' P.Stachurski, 80' D.Bilski

Zamczysko: A.Pykosz, R.Wietecha, R.Mastaj (52' J.Baciak), D.Kmiecik, T.Kudłaty (70' B.Kiciliński), D.Bilski, J.Cyran (17' K.Bilski), P.Stachurski, K.Cyran (80' B.Mastaj), D.Gumienny, K.Kmiecik

Więcej w rozwinięciu ...

W kolejnym meczu rundy wiosennej A klasy seniorów Zamczysko Mrukowa pokonało na stadionie w Dukli Iwełkę Iwlę 2:5. Zamczysko po porażce w Moderówce za wszelką cenę chciało dołożyć do swojego dorobku punktowego kolejne trzy oczka. Od pierwszego gwizdka sędziego ruszyliśmy do ataku i już w 4 minucie spotkania oglądaliśmy pierwszego gola dla naszej drużyny po pięknej asyście Konrada Cyrana piłkę do siatki rywala wpakował Karol Kmiecik pokonując lobem bramkarza gospodarzy. Podopieczni trenera Łąckiego nie chcieli na tym poprzestać i próbowali jak najszybciej zdobyć drugą bramkę, jednak bezbłędnie spisywała się obrona miejscowych. W 17 minucie na boisku pojawił się Kamil Bilski, który zastąpił kontuzjowanego Jakuba Cyrana. Starszy z braci Bilskich pokazuje, że można niego liczyć w każdej chwili i już 8 minut póżniej podwyższył prowadzenie po dośrodkowaniu z lewej strony boiska Konrada Cyrana piłka spada na głowę zupełnie niepilnowanego Bilskiego, który bez najmniejszych problemów pokonuje Wiśniowskiego. Kolejne 20 minut pierwszej połowy to całkowita dominacja naszej drużyny, a jeszcze przed przerwą dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Piotr Stachurski wykorzystując błędy obrońców gospodarzy.Drugiej połowy spotkania nie możemy zaliczy do udanej. Błędy w defensywie i przestój przez pierwsze 20 minut spowodował, że nasza przewaga stopniała do dwóch bramek. W 55 minucie spotkania strzałem z rzutu wolnego Pykosza pokonał Wożniak, a niespełna 10 minut później błąd naszych zawodników w środku pola wykorzystał Ożga i było już 2:4. Na całe szczęście napastnicy gospodarzy byli bardzo nieskuteczni i marnowali wypracowane sobie sytuacje. Iwełka uwierzyła w siebie i rzuciła się do ataku dzięki czemu mecz stał się bardziej otwarty, a nasi zawodnicy ofensywni mieli więcej swobody. Dzisiejszego rywala w 80 minucie pogrążyli bracia Bilscy. Kamil pięknym prostopadłym podaniem obsłużył Daniela, który stanął "oko w oko" z bramkarzem i podwyższył wynik spotkania tym samym pokazując, że w sytuacjach "sam na sam" bardzo rzadko się myli. W końcowych minutach pierwszego gola w drużynie seniorskiej mógł zdobyć Bartek Mastaj, jednak w 100 % sytuacji uderzył nad poprzeczką.